Logo Logo
Led světelná technika
  • 18.11.2018
  • Led světelná technika

Vítejte na specializovaných stránkách, věnovaných LED světelné technice. Technologie využívající světelný zdroj LED (Light Emiting Diode) se v dnešní době staly již samozřejmým standardem pro profesionální osvětlování koncertů, významných společenských a kulturních akcí, využívají je kluby, diskotéky, hudební skupiny i mobilní DJs. Kromě LED doporučujeme také světelnou show pomocí laserových efektů. Nabízíme také kvalitní reprobedny, reproboxy, závěsný systém pro Line Array a koncové zesilovače.

Výhody LED světla - světelné show, disco osvětlení

LED světla spojuje několik klíčových výhod, jež ji nadřazují konvenčním světlům s halogenovým či výbojkovým zdrojem. Všechny přednosti vycházejí z nejdůležitější vlastnosti LED technologie, jíž je vysoká účinnost. Díky ní se elektrická energie mění v maximální míře v energii světelnou, s jen zanedbatelnou produkcí odpadního tepla. LED světelné efekty ve srovnání s klasickými světly vyžadují několikanásobně nižší příkon napájecího zdroje, při srovnatelném světelném výkonu. To dovoluje nasazení velkého množství světelných zařízení, bez zvýšených nároků na výkon, kapacitu a jištění síťových rozvodů. Z těchto důvodů jsou led světla používána pro realizaci světelných show a disco osvětlení.

Minimum odpadního tepla a nízká energetická náročnost LED současně umožňují minimalizaci rozměrů a hmotnosti zařízení, což zjednodušuje transport a instalaci a usnadňuje ochranu elektroniky před povětrnostními vlivy dle standardů IP20 – IP64.

Nízké náklady LED světel, dlouhá životnost

Úsporu provozních nákladů zaručuje dlouhá životnost světelného zdroje, která dosahuje 50 – 100 000 provozních hodin. Pro LED technologie je charakteristické RGB míchání barev, jednoduché stmívání a vytváření rychlých strobo efektů. Na našich stránkách najdete světla LED PAR 64 v běžném provedení s 10 mm LED, s 1W LED, 3W LED i odolné verze splňující normy IP20 a IP64, zvýšenou odolnost a 3 W LED technologii má rovněž Wash LED Moving Head (LM-3108). Samozřejmou součástí každé světelné show je LED stroboskop a další jednoduché LED disco efekty. Všechna zařízení dovolují řízení protokolem DMX-512, většina z nich pak nabídne i „Stand Alone“ a „Master/Slave“ provozní režim. Působivé výsledky v moderním „Stage Lightingu“ pak nabízí propojení LED světla s klasickými světelnými efekty jako je scanner, otočná hlava, nebo výbojkový stroboskop. Proto u nás můžete najít i tyto tradiční efekty.